איך להתפרנס ממשחק ותאטרון?
רויטל רפאלי בפרויקט

איך להתפרנס ממשחק ותאטרון?

דנה , שחקנית מוכשרת הגיע אלי דרך של”ש לעבוד כמדריכת תאטרוני סיפור לילדים. יחסית מהר ראיתי שיש לה הכישרון והיכולת לרתק ילדים. העסקתי אותה כמה חודשים ויום אחד לאחר הכשרה של אחד מתאטרוני הסיפור, העזתי ושאלתי אותה- דנה… למה בעצם את לא מקימה עסק משלך? אם לא עסק אז תהיי זכיינית? הרי תוכלי להרוויח הרבה יותר…? (שאלתי בחשש כי בתכל”ס הייתי זקוקה לה כמדריכה ובכול זאת לא התאפקתי) . “כי ככה נוח לי, הכול כבר מסודר, אני לא אוהבת לשווק ואני לא רוצה להשקיע בשיווק” מדריך אחר ענה לי – על אותה שאלה- “אני חייב שכר בטוח ולא יכול להסתכן בכמה חודשים שבהן אין לי הכנסה”

על כל אחת מהחששות הללו יש לי תשובה, ולפני שאענה עליה רק אומר- להמשיך לעבוד כשכיר ולעבור מפרויקט לפרויקט כשחקן- זה ביטחון?

בעיני כל שחקן צריך- עסק. עסק שתלוי אך ורק בו- לא בסוכנת, מלהק, בימאי . לא באודישן אם יגיע או לא. יש לך כשרון- משחק ותאטרון בטוח ניתן לייצר מזה עסק ששייך לך ובשליטתך. אפשר להחליט שיש לך עסק להכנה לאודישן, עסק לעבודה עם אנשי עסקים על עמידה מול קהל, עסק לימי הולדת, עסק למסיבות רווקים/ רווקות, עסק ליצירת ערבי חברה, עסק של לימוד בני נוער וכד’ . מה ההבדל בין פרויקטים מתגלגלים ליצירת עסק? בעסק המוצר תלוי בך, השגת העבודה תלויה בך.  השיווק תלוי בך  והעיקר בגישה- התחייבות, התמסרות, התמדה בתהליך להפוך אותו לעסק הכי מקצועי. העסק ידרוש למידה והשקעה: בזמן וגם בכסף.  זו תהיה מטרה לטווח ארוך- בשונה מפרויקט ריווחי עכשיו של הצגה- שהוא אמנם הרבה כסף כעת אבל לא בונה לך עסק שתלוי בך.  מהן הרווח? פרנסה ממשחק ותאטרון. יהיה לך עסק יחודי מקצועי ומעורר בך גאווה גדולה. אפשר להמשיך ללכת לאודישנים ולבחור פרויקטים זמניים מעניינים אבל בינתיים במקום למלצר או לעבור מעבודה לעבודה- בינתיים יצרת  משהו משמעותי ייחודי לך.

אז איך אני מתפרנסת ממשחק ותאטרון? את העסק שלי “הפעוטרון” הקמתי כשהחלטתי שאני חייבת להתפרנס ולא  יכולה

מתוך פרויקט “הספריה הקסומה”

להיות תלויה באודישנים. אני אוהבת משחק ותאטרון ומתה על ילדים. לכן שילבתי את זה בעסק שיצרתי. החל משנת 2003 אני מעבירה תאטרוני סיפור לילדים. הכנסתי ל”פעוטרון” את כל היצירתיות שלי, האומנות, למדתי והשתלמתי. היום יש לי עסק יציב  עם ביטחון כלכלי וסיפוק ענק בעבודה. זה אפשרי- השלב הראשון הוא להחליט להתחייב למציאת עסק שנוגע באהבה שלכם- משחק ותאטרון.

 

אז מה דעתך?

איך אפשר להתפרנס ממשחק ותאטרון? איזה עסק  מביא את הכשרון המיוחד שלך ? במה להתמקד? ומה הקושי הכי גדול  במחשבה על בניית עסק. כיתבו בתגובות אשמח לעזור לך להתמקד.

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מוציאה פוסט חדש?

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן