מה צריך לעשות עוד לפני שמתחילים עסק של תאטרוני סיפור לילדים?
אביזרים פשוטים

מה צריך לעשות עוד לפני שמתחילים עסק של תאטרוני סיפור לילדים?

לפעמים זה נראה לי נורא פשוט, יום אחד קראתי את הספר “רון עכברון זוכה להפתעה” של מרים אלון, היה לי רעיון ופשוט הצגתי בגן וככה זה התחיל. עסק של תאטרוני סיפור מאז שנת 2003.
רון עכברון- עד היום תאטרון סיפור מקסים לילדים. התאטרון סיפור הראשון שלי
אבל כשאני חושבת לעומק – זה התחיל עוד הרבה לפני- בגיל 25 בערך עבדתי בחברה שהעבירה שעורי חיות בגני ילדים שם צברתי לא מעט נסיון, אני זוכרת שעבדתי שנה עם ילד בגן שהתקשה במוטוריקה. אחר כך כשכבר החלטתי שאני רוצה להתחיל עסק כזה – הלכתי לתאטרוני סיפור ופעילויות בתשלום ופשוט צפיתי. בהמשך קניתי ספר שעוסק בילדים ספרים ודמיון וגם משם למדתי כמה דברים. כל זה היה משהו שטיפחתי ויום אחד הבשיל לרגע הזה של בחירת הסיפור עם רון עכברון. אז מה צריך לעשות עוד לפני שמתחילים עסק של תאטרוני סיפור או הצגות ילדים? אפשר לעשות הרבה צעדים קטנים שיעזרו להם להוציא את היהלום החוצה. במקום לנסות לחצוב יש מאין. אז הנה שלושה דברים שאני ממליצה עליהם:
  1. עבדו בחברה שמעבירה תאטרוני סיפור רצוי חברה טובה שמשקיעה בהדרכה והשתלמות של המדריכים. צברו ניסיון, בידקו מה אתם אוהבים ומה לא. בעסק שלי למשל כל מדריך מקבל הכשרה צמודה ומדריכים טובים יכולים להיות זכיינים. שזה הדרך המהירה ביותר להקים עסק.
  2. צפו בהצגות/ תאטרוני סיפור/ פעילויות מוזיקה לילדים. שוב- תביטו בגישה לילדים, נסו להבין מה אתם אוהבים ולמה מתחברים.
  3. היכנסו לעולם הילדים- אילו ספרים מקריאים היום לילדים, צהו התוכן התרבותי שהם נחשפים אליו- לכו לספריות שאלו את הספרנית מה מאוד פופולרי מה ילדים אוהבים שמקריאים להם. (תהיו ספציפיים בגיל כמובן)
הרעיון שלכם והייחוד שלכם יגיעו יום אחד אחרי שטיפחתם והזנתם את עצמכם בחומר ומידע רחב ומעשי בתחום. ויום אחד יצוץ לו רעיון- יגרום לכם לחייך ותרגישו שבא לכם מאוד לנסות אותו. זה היהלום שלכם בהצלחה!  

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מוציאה פוסט חדש?

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן