איך למצוא סיפור שיתאים להפעלת יום הולדת?
איך לשלב סיפור בהפעלת יום הולדת

איך למצוא סיפור שיתאים להפעלת יום הולדת?

התקשרה אלי מישהי שהחלה עסק של הפעלות יום הולדת. היא רוצה להכניס לפעילות שלה סיפור כדי שיהיה יותר מעניין. בשיחה איתה ראיתי שהיא עדיין לא מגובשת על הקונספט הכללי ושיש לה עד יום חמישי לייצר יום הולדת. כלומר שבוע שלם להעביר יום הולדת . מצד אחד אמרתי לה שיפה שהצליחה לשווק יום הולדת למרות שהקונספט לא ברור לה. זה יפה כי בעסק חשוב מתחילת הדרך למכור. וזה בסדר- יש לה שבוע להתכונן ואם היא תעבוד נכון היא תגיע מוכנה ויהיו מרוצים ויזמינו ממנה עוד. העובדה שיש לה דד ליין זה חיובי.

אז איך מתאימים סיפור לקונספט של יום הולדת? נתחיל מזה שסיפורים זה מגנט לילדים ולמבוגרים. וזה בהחלט יעורר עניין אם נספר סיפור ותוך כדי נפעיל ילדים במשחקי יום הולדת. אז צורה אחת- היא להפריד את הסיפור – לספר סיפור ואחר כך לעשות משחקים.

אבל בעיני הכי יפה זה לשלב משחק והפעלה שמותאמים לסיפור. למשל כמו שעשיתי לרימון בני , ביום הולדת גיל 3, כשסיפרתי את הסיפור “אופק הוא קטר” של מיריק שניר

בעזרת רימון יצרנו רכבת מסלים

ושימו לב איך כל המשפחה משתלבת ברכבת

כל המשפחה נכנסת לטיול ברכבת

זו דוגמא לתאטרון סיפור פשוט שגם המשפחה לבד יכולה לייצר ולהכניס תוכן מותאם לילדים. אם זו הפעלה מקצועית צריך יהיה לתפור את הסיפור ולסמן היכן נכניס משחק הפעלתי- איך נעשה את זה?

*נבחר קודם כל סיפור שמתאים לגיל הילדים – נשים לב להבדלים בין גיל 3 לגיל 5 זה הבדלים גדולים והפעלות שונות.

*אחר כך נחלק את הסיפור לחלקים ובכול חלק נכניס פעילות ומשחקים או יצירה.

*יצירתיות- לפעמים נציג אביזרים לילדים ונבקש מהם לנחש מה היה המשך הסיפור בהתאם לאביזרים, לפעמים נעשה פעילות שקשורה לגיבור הסיפור. לפעמים נעשה יצירה משותפת  לפעמים נקשיב לרמזים. כאן צריך להיות מעניין וככול שזה יהיה קשור לסיפור זה יהפוך את הפעלת היום הולדת ליותר מעניינת ואיכותית (מאשר רצף משחקים)

*בהפעלת יום הולדת ניתן לילד או ילדת יום ההולדת כמובן יותר אפשרויות להשתתף.

*בסוף אני ממליצה תמיד לחזור בקצרה על הסיפור כדי שהילדים יחוו שוב את הסיפור הפעם ללא הפסקות וקטיעות.

*כדאי לשים לב שאם מספרים לילדים סיפור והם כבר ממש מרותקים וקשובים- תמשיכו לספר להם ואל תקטעו עם הפעלות – למה? כי אולי יהיה קשה אחרי הפעלת המשחק להושיב אותם חזרה. אז תמשיכו ואחר כך תחזרו על הסיפור רק עם פעילויות . מבטיחה לכם שלא תהיה בעיה לספר שוב- ילדים אוהבים חזרתיות.

שתהיה הפעלת יום הולדת מקסימה!

הורים שרוצים לבד לעשות יום הולדת מוזמנים להתייעץ איתי. בהצלחה!

 

 

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מוציאה פוסט חדש?

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן