5 טיפים שיעזרו להעביר הפעלת הורים וילדים
רויטל רפאלי

5 טיפים שיעזרו להעביר הפעלת הורים וילדים

בדרך כלל סביב יום המשפחה אני מעבירה הרבה תאטרוני סיפור של הורים וילדים. פעם הייתי מאוד נלחצת מזה. גם אם החוג שלי היה מצוין והילדים נהנו, ברגע שהגיעו ההורים- הכול נעשה אחרת- הרבה רעש, הילדים התנהגו שונה, המבטים של ההורים הגננת שקצת יותר לחוצה- הרבה פעמים עם כל הרצון הטוב- הקסם שהיה בחוג לא עבר בהפעלת הורים וילדים. במשך השנים פיתחתי כמה טריקים שעזרו לי לשפר ולהצליח כמעט תמיד להיות מרוצה גם אחרי הפעלה כזו. אז הנה 5 טיפים שיעזרו לכם להעביר תאטרון סיפור הורים ומבוגרים.
  1. מיקום וצורת ישיבה- ננסה לארגן את זה כך שזה יהיה כמה שיותר דומה לחוג: בתוך חדר ולא בחוץ, ילדים ישובים בצורת ח’, אפשר שכל ילד ישב על הורה. בצורה כזו יש סדר מסוים ולא כל הילדים רובצים על מחצלת. 
  2. החיבור עם הילדים בפתיחת המפגש- חובה לייצר את החיבור עם הילדים- אז אם זה ילדים שאני לא מכירה- אני אעבור עם מדבקה וארשום שם ואציג עצמי לילדים. ואם זה ילדים שאני רואה כל שבוע – אז אני אעשה את אותם פתיחים שאנחנו עושים בחוג. ככה הילדים לפחות קצת מרגישים שזה כמו עוד מפגש. אבל בהתחלה אני צריכה את החיבור- הדיקלום המשחק הבדיחה שהילדים נזכרים כמה כיף לנו יחד.
  3. שיתוף ההורים- אם נרצה שההורים יהיו גם שותפים- נמצא במהלך הפעילות צורות לשתף אותם- ננחה אותם איך בדיקלום הם עושים כך וכך או בסיפור הם יציגו חלק מהדמויות. שיתוף ההורים יתבטא בכך שמדי פעם אני אספר בדיחונת שמיועדת להורים – גם הם באו להנות….
  4. מבטים ביקורתיים- זה נכון לכל הפעלת הדגמה ולהצגה שהגננת צופה – בעצם תמיד צופים בנו לא רק הילדים. מה עושים עם מבט של הורה נראה משועמם…..יכול מאוד לבאס. השיטה שלי היא להיות כמעט 100 אחוז מרוכזת בילדים- בקשר ובחיבור איתם. כי אם אכבוש את ליבם- ההורים יהנו ויכבשו איתם. אז היות ואין לי שליטה על דעת ההורים אני מתמקדת ב י ל ד י ם.
    בחרו דיקלום שהילדים כבר מכירים
  5. תאטרון סיפור פשוט ולא מורכב- לא להביא משהו שיאתגר מדי ילדים להביא סיפור שיהיה לילדים קל להבין וקל לשתף פעולה. זה לא הזמן לנסות להעלות רמת סיפורים. לילדים גם ככה מוזר שהמרחב היומיומי מלא במבוגרים שהכול דומה אך שונה. אז דווקא ללכת על סיפור מוכר ואם הוא לא מוכר לילדים לבקש מהגננת להקריא פעם אחת את הסיפור לילדים. (אחת בלבד לא ללעוס איתם סיפור)
אם יש לכם עוד טיפים מוזמנים להוסיף אשמח לדעת על עוד שיטות. שיהיו לכם אחלה ימי הורים וילדים.

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מוציאה פוסט חדש?

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן