איך מעודדים ילדים לקרוא? (חלק ג’)
איך מעודדים ילדים לקרוא חלק ג'

איך מעודדים ילדים לקרוא? (חלק ג’)

זוכרים שרימון שלי הוא בכיתה א’? זוכרים שיש לי משימה להפוך אותו לצרכן ספרים? אז אנחנו עכשיו לפני פורים – כבר עברה המחצית הראשונה. הוא בהחלט קורא- וזה מקסים לראות את הנס הזה קורה. אבל האם הוא לוקח ספר וקורא בעצמו??? לא! אז איך מעודדים ילדים לקרוא ספרים? כבר עשיתי לו מנוי מקסים לירחון “אדם צעיר” הירחון מגיע בדואר- מיועד לרימון רפאלי – הוא ממש רואה ששמו רשום עליו. את הירחון אני שמה לו על השולחן בזמן שאוכל. ככה העיניים באופן טבעי יגרמו לו להמשך לסיפורים לחידונים. הכול שם מנוקד. זוכרים מהפוסט [eafl id=”3055″ name=”פוסט על חשיבות הספריה” text=”הזה “]כמה חשוב להביא ספרים מהספריה , וזוכרים מהפוסט [eafl id=”3056″ name=”לינק על חשיבות הקראת ספרים לכיתות א” text=”הזה”]- כמה חשוב להמשיך להקריא ספרים מותאמים לילדים אז יש לנו כבר ירחון מותאם לילד פעם בחודש, ספרים מהספריה ואנחנו מקריאים לו. עכשיו צריך לעודד- היום הבאתי לו ספר “ציפי הלכה לעשות פיפי” – נכון שם מצחיק? אמרתי לו שמעניין למה ציפי צריכה פיפי- כבר מצחיק. ואז הוא קורא.
ממליצה על כל הסדרה הזו של ראשית קריאה. ספרים פשוטים עם קצת הומור
אחר כך הקראתי לו ספר מעולה שהוא לא יכול לבד- מפלצות מהמיתולוגיה היוונית- רימון היה מרותק . מה יכול להיות יותר כייפי ממפלצות איומות והדרך החכמה שהאלים ובני האלים מתגברים עליה. תמיד סיפורים חכמים, מעניינים מעוררי מחשבה. למשל איך הייתם מתגברים על המפלצת מדוזה- ששערות ראשה עשויים נחשים ופניה כל כך איומות שכל מי שמביט בה הופך לפסל אבן? נכון גם אתכם (אם אתם לא מכירים את הסיפור כמובן ) זה מעניין?
ממליצה על שהם סמית- ספרי הילדים שלה מעולים. בספר הזה היא משתפת פעולה עם שרה פאנלי
אז העצה הבאה שלי כדי שרימון יכבש מעולם הספרים- זה להביא ספרים מדליקים– מדליקים את הדמיון, מדליקים בידע ובחידוש או מדליקים בעיצוב או מדליקים במשהו…. קריאה נעימה!

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מוציאה פוסט חדש?

שתפו את הפוסט

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן