ספרי ילדים מומלצים לפסח
רויטל רפאלי ספרי ילדים מומלצים לפסח

ספרי ילדים מומלצים לפסח

ישנם חגים שהסיפור שלהם הוא לא ממש מותאם לילדים- איך נספר על פרעה שפקד להשליך את כל הבנים ליאור, איך נספר על העבדות של בני ישראל, מכות מצרים מכת בכורות… אלא סיפורים קשים ומצד שני אי אפשר להתעלם מהסיפור הזה כי נתקל בו בגן, בסדר פסח בתמונות ואיורים. אז ריכזתי כמה ספרי ילדים מומלצים לפסח. ניסיתי גם להתאים לפי גיל.

לגילאים של שנה שנתיים פשוט לספר סיפורים וספרי שירה על האביב:

ספר שירה מעולה לקטנטנים

וגם למשל את “הזחל הרעב” של אריק קרל. בנוסף לספרי אביב אפשר לקטנטנים בני השנתיים להקריא גירסה פשוטה של הספר “משה בתיבה” של שולמית צרפתי.

האיורים של שולמית צרפתי יופיעו גם בספר מומלץ מאוד לכיתות ג’ ומעלה : “מרים ספרי לי את” של מורן יוגב, המתאר את הסיפור של משה מנקודת מבטה של מרים אחותו.

לילדים בגילאי 4 ומעלה אפשר להקריא את סיפור יציאת מצרים הזה-

למרות שזה לא ספר קל ופשוט מהבחינה שהוא מספר יחסית בפירוט את הסיפור . עוד תיאור  נוכל לקרוא בספרי התנך בחרוזים של אפרים סידון. זה מיועד לילדים בביה”ס יסודי החל מכיתה ג’ לדעתי או כמשהו שאנחנו נקריא להם. 

וגם בקובץ הסיפורים של שהם סמית: “שש גיבורות גדולות” על גיבורות בסיפורי מיתולוגיה עולמית מופיעה שוב מרים. ובספר הנוסף של “האגדות שלנו” שזהו עיבוד מודרני של שהם סמית (לספר המקורי של ח.נ ביאליק אגדות מהתורה לילדים) מובא הסיפור על “זהב וגחלים” הסיבה לגימגום של משה. הספר הזה מתאים מגיל 5 ומעלה.  והנה המלצה – לליל הסדר- שיהיה לילדים מעניין : האגדה לילדים- חוברת צביעה- אצלינו בבית זה מחזיק שנים – כל שנה צובעים עוד חלק.

אם ילדיכם מתעניינים בסיפור פסח העצה שלי היא למצוא ספר  להקריא  ספר לגילם או להראות תוכנית של פרפר נחמד ביוטיוב בנושא פסח – או לספר בעצמינו את הסיפור. אבל כשילד מבקש לדעת משהו צריך לספר ולהראות לו שהוא יכול לשאול אותנו הכול. חג שמח!

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מוציאה פוסט חדש?

שתפו את הפוסט

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן