מה זה ספר ילדים טוב? המלצה על הספר “מגפיים אדומים”/ מרים רות
רויטל רפאלי

מה זה ספר ילדים טוב? המלצה על הספר “מגפיים אדומים”/ מרים רות

ממש בזמן כתיבת הפוסט הזה יורד גשם זלעפות- ובתיאום מושלם השבוע אני מספרת תאטרון סיפור המבוסס על הספר “מגפיים אדומים” של הסופרת המדהימה מרים רות.
כולם מכירים את ספריה: ” מעשה בחמישה בלונים” וגם “הבית של יעל” וגם “תירס חם”,
בכולם הספר עוסק במשהו שילדים אוהבים ומשתוקקים.
מה שאני אוהבת בספרה “מגפיים אדומים” הוא גם העובדה שיש כאן סיפור משפחתי מקסים המתאר את מקום כל ילד במשפחה ו-גם על עונות השנה כמשהו שמסמן שינוי צמיחה גדילה. 

גשם גשם עוד עוד עוד גשם גשם טוב מאוד!

תקציר הסיפור

הסיפור מספר על צפריר  שהוא הצעיר במשפחה.
כשיורד גשם אבא מוציא את המגפיים השחורים הכבדים שלו, את המגפיים עם הפרווה האפורה של אמא, את המגפיים החומים של שחר ורק לצפריר עוד אין מגפיים.
צפריר מנסה להיכנס למגפיו של אבא ושל אמא ושל שחר אך כולם לא מתאימים למידותיו לא מתאימים לרגליו….אבא מבטיח שבפעם הבאה שירד גשם יחכו גם לצפריר מגפיים אדומים, מבריקים שיהיו רק שלו. צפריר צריך לחכות בסבלנות – ויום אחד יורד גשם- והמגפיים מחכות לצפריר.
בסיום הסיפור יש תיאור מקסים איך שכל המשפחה יוצאת לשלולית כולם אחד אחד דורכים על השלולית וצפריר צועק בתורו- “עכשיו אני! אני יכול לבד!!!!” והסיפור מסתיים במשפט- צפריר באמת גדול.

למה הסיפור יוצר הזדהות בקרב ילדים?

הסיפור הזה מתאר באופן מקסים את הרצון של כל ילד להרגיש חלק מהמשפחה וגם למצוא את הייחוד שלו.
תמיד כשאני מסיימת את המשפט האחרון הילדים מסתכלים בערגה- גם הם רוצים לגדול! גם הם רוצים לתפוס את המקום של “הגדול” במשפחה.
המקום במשפחה נבנה לאט ובהדרגה- ילד לא יהיה כמו אבא  או אמא או אחיו הוא צריך למצוא את המקום שלו והייחוד שלו.  הספר מתאר את התהליך, את הזמן ואת התוצאה. כל פעם שאני מספרת את הסיפור הזה- אז בדיוק בחלק שצפריר צועק- “עכשיו תורי! אני יכול לבד!!!! אני כבר גדול!!!! ” הילדים שצופים בי מחייכים – כי זה בדיוק מה שעובר עליהם.

אז ממליצה מאוד להקריא את “מגפיים אדומים” של מרים רות- מתאים לחורף מתאים ליום המשפחה.

והנה טעימה של תאטרון הסיפור שאעביר השבוע (פברואר 2018)  – מכירים עוד ספרי משפחה מומלצים? אשמח שתשתפו….

 

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מוציאה פוסט חדש?

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן